2013. november 17., vasárnap

3.fejezet

Azt hittem Bella és Kylie majd a barátnőim lesznek,de nagy ívben tesznek rám.De megint az elejére ugrottam a dolgoknak.
Reggel hétkor keltem szokásomhoz hívem.Anyu ugyancsak nem volt otthon,de láttam,hogy csinált nekem reggelit.Sütött bacont.Nagyon finom volt,ráadásul tök jól esett,hogy anyu gondolt rám és annak ellenére,hogy elég korán nyit  a Sweet Corner,szakított rá időt,hogy összedobjon nekem egy reggelit. Reggelizés után mentem felöltözni.Egy szürke rózsaszín csíkos hosszú ujjút vettem fel,a farmerem helyett most a fekete csőnadrágomat választottam.Felvettem a hosszú ujjúra a piros kardigánomat,megfogtam a táskámat és elindultam le. Lekaptam a fogasról a dzsekimet és felvettem lazac színű sapkámat és indultam ki a megállóba.A busz pontosan és üresen érkezett a megállóba,ezért volt ülőhelyem.Leültem és elővettem a bioszkönyvemet,hogy mégegyszer átolvassam a leckét,mert Mr.Groow jelezte,hogy várható felelés.Olyannyira belemerültem a tanulásba,hogy majdnem rossz helyen szálltam le.Ahogy beértem a suliba,az italautomatához indultam,mert elfeljtettem magamnak vizet tenni.Vettem egy narancslevet meglepően olcsó áron.Az automatától az utam az szekrényemhez vezetett,ahol nem volt ott Betty.Kiszedtem a táskámból a cuccaimat,csak a matek holmimat hagytam a táskámban.Beakasztottam a táskámat a szekrénybe és mentem fel a matekterem felé.Az osztályteremben néhányan voltak,köztük Bella és Kylie.Amikor elmentem előttük,összesúgtak mögöttem.Tehát csak játszották nekem a barátságos énjüket.Leültem a helyemre előkészítettem a matek cuccomat és vártam becsengetésig.A tanár bejött,az órán persze csak magyarázott,megint nem értettem semmit.Tök jó. Matek után rajz jött ahol embert rajzoltunk.Én 4-est kaptam rá,Betty meg 5-öst,ami miatt egész szünetben azt mutogatta.A rajzot tesi követte,ahol kidobósoztunk,és bár Betty bármennyire is próbálkozott nem talált el.Tesi után biosz volt...Mr.Groow bejött a terembe.
-Nos,mondtam,hogy a mai órán felelünk.Szóval lássuk csak ki felel...Legyen Sarah Brooks!
Sarah-nak könnyen ment,mert az apja orvos,és plussz dolgokat mond neki,és az ilyen dolgokkal tisztára lenyűgözte Mr.Groow-ot.Biosz után odamentem a szekrényemhez,elővettem a spanyol cuccomat,majd betettem a táskámba és ittam egy kis narancslevet.Elindultam spanyolra.A spanyol tök jó volt,mert ott legalább értem az anyagot.A nyelvi órák után lett volna még egy fizika,de mivel,hogy a tanár beteg az óra elmaradt.Így az egyik előbbi busszal mehettem,el.A buszon csak egy-két alak lézengett,nem voltak sokan.Unottan nézegettem kifelé,mikor megcsörrent a mobilom.Apa volt.
-Hali apu!
-Szia Courtney!
-Miért kerestél?
-Csak megszerettem volna kérdezni,hogy milyen az új környék,milyen a suli.
-Ó,az nagyon jó.A lakás is,meg a suli is
-Ennek örülök.
-Figyu,apu a buszon vagyok,le kell,hogy rakjam,szia!
Ezzel leraktam.Anyut otthon találtam,elmeséltem neki,hogy apa felhívott.Ő furcsának tartja,hgy ilyenért hív.De mindegy. Mivel nem volt házim,a délutánom szabad volt.

2013. november 11., hétfő

2.fejezet

                                           
Talán mégis van remény?
Reggel 7:00-kor keltem,annak fényében,hogy ma szerzek egy barátot,legalábbis beszélgetek valakivel.Reggelire müzlit ettem,ami finom volt,tekintve azt,hogy eléggé kritikus vagyok ha édességekről van szó.Öltözékem:rózsaszín galléros rövidujjú,szürke gardigán,és ugyancsak farmer,valamint a cipő,amit tegnap is felvettem.Felvettem fekete kabátomat,vállamra vettem a hátizsákom és indultam ki a buszmegállóba.Nem tagadom, azért meglehetősen ideges voltam,hátha még mindig a tegnapi tesis jelenetemet röhögik.A busz tömve volt diákokkal és idős nénikkel,akik valószínű,hogy a piacra igyekeztek.Amikor leszálltam a sulinál láttam,hogy éppen most mennek be a fiúk a kapun,ezért vártam,hátha kiszúrnak.Sikerült észrevétlenül besurranom,de a hidegzuhany a szekrényemnél várt.A kabátom tette be éppen,mikor Betty odalépett a szekrényéhez.
-Na mi van?Nagyon gyorsan leléptél tesiről
-Figyu,Betty,ma nincs ehhez kedvem.
Hátat fordítottam neki,és kiszedtem a cuccaimat a táskámból,és beleraktam a spanyol cuccomat,mivel az lesz az elős óra.Végre egy olyan óra amit szeretek,és nincs ott Betty,mivel ő olaszla jár,ugyanis is a suliban lehet olaszul,spanyolul és franciául tanulni.Mikor végeztem gyorsan felmentem az emeletre a spanyol terembe.Az óra tök jó volt,igazából dumáltunk,csak spanyolul,meg kérdeséket,amin néhányan jókat derültünk.Második óra fizika volt,ahol egyik osztálytársunk,Drake kapott egy intőt,amiért dumált órán,meg hangosan közbeszólt,sőt még mobilozott is.Harmadik matek volt...Hát igen,itt kezdődtek a próblémák.Először is nem értek semmit.De nem csak én,hanem Sarah,aki tőlem jobbra ül meg ahogy láttam Betty sem.Matek után kicsit fellélegeztem,mert irodalom volt,ami meglehetősen jó volt.Az irodalmat kémia követte.Na,mondjuk ez az óra csak azért volt jó,mert Drake és Mike összevegyítettek valamit és füst lett,ezért Ms.Casrry mindenkit kiterelt a teremből. Utolsó óra után odajött a laborhoz az ofő.
-Courtney,gyere ide,beszélni szeretnék veled!
El sem tudtam képzelni mit akart.Vagyis,de a tesis dolog.
-Igen,Mr.Hanksfield,mit szeretne?Tudja,kicsit sietek,mert hamarosa indul a buszom
-Tudod hallottam a tegnapi tesnevelésóráról
-Ó...Mr.Hanksfield,az az igazság,hogy az első napom nem volt túl fényes
-Igen,azt elhiszem.Nézd,Courtney,ha bármiben is tudok segíteni,kérlek szólj!
-Köszönöm,Mr.Hanksfield.Szólni fogok
Odamentem a szekrényemhez,kiszedtem a cuccomat és elindultam a megállóba.Otthon egyből nekiálltam leckét írni,mert elég sok volt,főleg kémia,mert órán nem tudtunk dolgozni,ezért otthon kell kidolgozni a témát.Anyu 3 felé ért haza,pont beszélgettünk,amikor megszólalt  a telefon.
-Halló!Kibeszél?-szóltam bele a telefonba
-Helló!Bella Kent vagyok,az osztálytársad Courtney
-Ja,igen,miben segíthetek?
-Lenne kedved velem meg Kylie-val eljönni egy turmixra a Princess bárba fél négykor?
-Igen,persze.Akkor majd ott talizunk,szia!
-Ki volt az?-kérdezte anyu mikor letettem a kagylót.
-Sarah volt,az egyik osztálytársam,meghívott egy turmixra.Ugye elmehetek?
-Hogyne,legalább most van rá lehetőséged,hogy szerezz barátokat.
Félnégykor ott vártam Bellát és Kyliet a Princessnél.Szerencsére nem vertek át.Persze,jó volt velük dumálni meg minden,de úgy éreztem,hogy ők nem akarnak annyira a barátkozni velem,csak jófejségból hívtak meg.De jól esett azért.

2013. november 10., vasárnap

1.fejezet


Miért ilyen nehéz új lánynak lenni a suliba?
De kezdeném inkább az elejéről.
Kedves anyukám-,mert a szüleim elváltak-úgy határozott,hogy feltétlenül el kell költöznünk a régi nyugodt kisvárosunkból egy nagyvárosba.Persze eddig sem díjaztam az ötletet,de most már végképp.Először is a hétvégém csak a pakolással telt.És most itt a hétfő...KATASZTRÓFA volt.
6:45-kor keltem(kicsit korábban,mint terveztem).Anyut már nem találtam otthon csak egy fecnit a konyhaasztalon és a papír mellett a buszbérletemet.
Kicsim,
Dologzni mentem 4-kor jövök haza.
Sok sikert az első napodhoz!
Puszi:Anyu
Reggelire bekaptam néhány falatot,majd mentem felöltözni.Mivel november van muszáj van évszakhoz illően öltöznöm.Felvettem egy rövidujjast,egy kötött garbót,egy farmert és egy vastagabb cipőt.Rápillantottam az órára;már 7:10 volt.Felvettem fekete kabátomat,hátamra vettem Nike-s hátizsákomat,végül pedig kezembe vettem "vadász zöld" tornazsákomat.Így ballagtam ki a buszmegállóig.A busz 7:25-kor indult,ennek következtében 7:45 bent voltam a suliban.Belépve az iskola ajtaján a portás egyből odajött hozám,üdvözölt,majd a kezembe nyomott egy órarendet és adott egy téképet,aminek segítségével megtálálom a termeket,valamint egy kulcsot a szekrényemhez.Odamentem a szekrényemhez,beraktam a tesiholmimat,majd levetettem a kabátomat,amit felakasztottam a szekrényben elhelyhezett fogasra.Hátizsákommal a vállomon léptem be az osztályterembe,ahol mindenki rám bámult,susogtak rólam.Csak pár diák ült a padjánál,pontosabban asztalánál,mert itt nem kettes padok vannak,hanem minden diáknak egy kis asztal és szék.
-Melyik hely szabad?-kérdeztem halkan
Erre mindenki elkezdett röhögni,hatalmas zaj lett,aminek csak az ofő vetett végett.
-Gyerkek,csönd!-kiáltotta a férfi
Odamentem a tanárasztalhoz.
-Tanár úr,elnézését kérem,én Courtney Young vagyok,a új diák.
-Ó!Bocsánat,hogy nem vettem észre,nézd,ott van még egy hely hátul-mutatott a pad irányába-Egyébként én Drew Hanksfield vagyok,az osztályfőnököd.Velem lesz az első óra,földrajz.
Odafáradtam a helyemre és elővettem a föci cuccomat.Órán amennyire csak lehetett odafigyeltem,de nem nagyon értettem semmit.Sokkal előbbre voltak az anyaggal.Végre aztán kicsöngettek.A szekrényemhez mentem,bár megbántam.Ugyanis a szekrényem Betty Silverman-é mellett van,aki a suli egyik plázacicája,és sajnos az osztálytársam.Gyorsan kiszedtem a könyveket a táskámból,beraktam a szekrénybe,kivéve a rajz cuccomat,mivel az volt a második óra.Rajzon igazából csak egy oktatófilmet,arról,hogy hogy rajzoljunk embert,mert az fogunk készíteni jövő órán.Csúcs,világéletemben gáz voltam rajzból.Rajz után töri volt,ami egész jó volt,ezt követte a biológia,ahol nem értettem semmit,majd tesi,ami RÉMES volt.Betty már az öltözőben tett egy megjegyzést a tesizsákom kinézetére,majd a melegítőmre,ami balerina rózsaszín,a nadrá hozzá meg szürke.Mi a baj ezzel?Pechemre épp kézilabdáztunk,én meg csak álltam ott,mint egy hülye,amikor valaki(idióta)nekem passzolt.Mrs Batting,a tesitanárnő rám kiáltott,hogy dobjak kapura,én pedig dobtam.Csak sajnos a saját csapatoméra.Ezért mindenkiből kitört a röhögés.Mázlimra kicsöngettek.Sírva fakadtam,gyorsan beszaladtam az öltözőbe,eszméletlen tempóban öltöztem át,majd felfutottam a szekrényemhez,kivettem belőle a táskámat,beleszórtam a cuccaimat,majd kirohantam a kapun.Titokban vártam,hogy jöjjön utánam valaki,de nem jött.Kisétáltam a buszmegállóig,ahol pont jött a busz,felültem.Amikor hazaértem ráborultam a kanapéra és elkezdtem sírni.Húsz pecig biztos a kanapén feküdtem.Végül is összeszedtem magamat és nekiálltam a leckének.3-kor viszont hazaért anyu,akinek kitálaltam.Ő ledöbbent.Gondolom az ő korában még nem csináltak ilyet.
-És milyen a cukrászda ahol dolgozol?
-Jó,tényleg,nagyon aranyos hely
-Mi is a neve?
-Sweet Corner(Édes sarok)
Este meg megnyugodva feküdtem le,remélve,hogy a holnapi nap jobb lesz.


                                      A hátizsákom.Holnap tuti erre is lesz egy megjegyzés